לוגו של המשרד 3

טופס בדיקת זכאות

לאזרחות פורטוגלית ודרכון פורטוגלי אונליין

על מנת לפשט את הבדיקה הכנו עבורכם בדיקת זכאות אשר יכול לספק לנו תמונת מצב לגבי הזכאות של המבקש לקבל אזרחות פורטוגלית ודרכון פורטוגלי, נא למלא את השאלון!

בדיקת זכאות לדרכון פורטוגלי, רוצים לדעת אם אתם זכאים לדרכון אירופאי פורטוגלי ? בדיקה אונליין של הזכאות.

אם אינך יהודי לחץ>> כאן

אם יש לך עבר פלילי לחץ>> כאן

תודה לך הגעת לסוף השאלון נא השאר טלפון ומייל

ועו"ד ישראל מזרחי יחזור אליך מיד עם הערכת הסיכוי 

בדיקת זכאות לדרכון פורטוגלי - מי זכאי לקבל דרכון פורטוגלי?

על פי החוק הפורטוגלי החדש שנחקק ב 2005 כל יהודי שיוכיח זיקה לגירוש יהודי פורטוגל וספרד יוכל לקבל בהתקיים תנאים נוספים אזרחות פורטוגלית. 

החוק הפורטוגלי וכן ממשלת פורטוגל קבעו מספר תנאים שעל המבקש לעמוד בהם לצורך קבלת הדרכון.

 1. על המבקש להיות יהודי. הוכחת יהדות הינה תנאי בסיסי ומשמש כתנאי סף לצורך הבקשה להתאזרחות. במידה ולא תוכח היהדות לא ניתן יהיה להמשיך בתהליך ולקבל את אישורה של הקהילה היהודית בפורטוגל עליו נפרט בהמשך המאמר.
 2. על המבקש להיות בגיר. בגיר הינו אדם בן 18 שנים לפחות. מבקש שהינו מתחת לגיל 18 לא יוכל להגיש את הבקשה להתאזרחות ויהיה עליו להמתין לגיל 18 או לחילופין שאחד מהוריו יקבל את האזרחות ואז הוא יוכל להגיש בקשה בעצמו.
 3. על המבקש להיות ללא עבר פלילי. אדם עם עבר פלילי ככל הנראה לא יוכל לקבל את אזרחות פורטוגלית.

  אמנם דינו של אדם בעל עבר פלילי מכביד אינו כשל אדם עם הרשעה אחת מינורית אך באופן כללי אדם עם עבר פלילי לא יוכל לקבל את האזרחות.

  עבר פלילי לצורך מאמר זה ייחשב כהרשעה שטרם חלפה לגביה תקופת ההתיישנות הקבועה בחוק או תיק פלילי שטרם התקבלה בו החלטה על ידי הרשות הממונה.

  אם אין לך עבר פלילי, מלא את טופס בדיקת זכאות לדרכון פורטוגלי

 4. על המבקש להוכיח זיקה לגירוש יהודי ספרד. זיקה ל- מגורשי ספרד ופורטוגל יש להוכיח באמצעות שני תנאים מצטברים:
 • יעשה באמצעות שם משפחה ספרדי כפי שמופיע ברשימת שמות המשפחה שפרסמה ממשלת פורטוגל ותוכלו למצוא אותו באתרנו. 
 • דבר נוסף חשוב שבאמצעותו ניתן להוכיח זיקה לגירוש יהודי ספרד הוא ארץ מוצא משפחתכם. אם המשפחה שלכם הגיעה ממדינות הידועות כמדינות שהעניקו מקלט למגורשי ספרד ככל הנראה צלחתם את השלב הבסיסי של הוכחת זיקה לגירוש ספרד. בין המדינות המוכיחות זיקה ניתן למצוא את דרום אמריקה, סוריה, לבנון, טורקיה, לוב, תימן, מצרים, יוגוסלביה, אוקראינה ועוד ועוד. לא יודע איך להשתמש ברשימת השמות כנס למדריך המסביר כיצד להשתמש >> דרכון פורטוגלי שמות משפחה.

איך בודקים אם שם משפחתי
מופיע בספר השמות?

על מנת לבדוק אם שם משפחתם מופיע ברשימה, כל שעליכם לעשות הוא:

 1. להיכנס בתפריט הראשי של האתר לשמות מזכים או בלחיצה על הקישור >> שמות מזכים
 2. למצוא האם שמכם מופיע ברשימה המסודרת לפי א- ב הלועזיים.

למי הסמכות לקבוע מי בעל זיקה לגירוש יהודי ספרד?

בהתאם להחלטת ממשלת פורטוגל הגורם אשר הוסמך לקבוע מיהו צאצא לגירוש יהודי ספרד היא הקהילה היהודית בפורטוגל.

הוכחת הזיקה כפי שפורט לעייל תעשה באמצעות שם משפחה יהודי ספרדי וכן ארץ מוצא.

מעבר לכך הוכחת הזיקה תעשה באמצעות מסמכים יהודים נוספים המצביעים על המבקש כי הוא אכן משתייך לקהילה יהודית ספרדית.

בנוסף, תדרוש הקהילה היהודית בפורטוגל את אילן היוחסין של המשפחה שלכם המפרט ככל שניתן את שורשי משפחתכם,

המדינות מהן הגיעו ושמות המשפחה. אילן יוחסין זה על המבקש לצרף לבקשתו לקהילה היהודית והוא חלק בלתי נפרד מהבקשה ומנספחיה. לאחר שהקהילה היהודית בפורטוגל תאשר את המבקש יהיה עליו לשלם 250 יורו אגרה לקהילה על מנת שזו תנפיק לו אישור רשמי המעיד כי הוא צאצא לגירוש יהודי ספרד.

חשוב להבין ולהדגיש כי אישור הקהילה היהודית הוא תנאי סף לצורך הגשת הבקשה לקבל אזרחות פורטוגלית.

ללא אישור הקהילה לא יוכל המבקש להמשיך את התהליך ולקבל את הדרכון הפורטוגלי.

לאחר קבלת תשלום האגרה לקהילה היהודית, תשלח הקהילה למבקש את התעודה חתומה בחתימה דיגיטלית יחד עם אילן היוחסין שלו.

את המסמכים הללו על המבקש לצרף לבקשה לממשלת מדינת פורטוגל

פועל עצמאית? מוזמן לקרוא מאמר >> הוצאת דרכון פורטוגלי לבד – המדריך המלא.

בדיקת זכאות לדרכון פורטוגלי - מי זכאי לקבל דרכון פורטוגלי?

כפי שצוין בדיקת זכאות לאזרחות פורטוגלית נעשית אל מול הקהילה היהודית בפורטוגל והיא הסמכות הקובעת מי זכאי על פי חוק לקבל אזרחות ומי לא. במידה ונמצאת על ידי הקהילה בעל זיקה לגירוש יהודי ספרד סביר להניח שגם משפחתך ימצאו על ידיה בעלי זיקה אך הדבר אינו נעשה באופן אוטומטי. על מנת שבן משפחה יוכל להמשיך את הליך קבלת האזרחות עליו להגיש באופן עצמאי בקשה לאישור הקהילה היהודית בפורטוגל. את הבקשה לקהילה היהודית יגיש בן המשפחה באותה מתכונות שהגיש המבקש והוא יוכל להשתמש באותן ראיות שהשתמש המבקש לצורך הוכחת זיקה ל- גירוש ספרד. אל מנת להוציא לך אישור מהקהילה, מלא בבקשה את טופס בדיקת זכאות לדרכון פורטוגלי. שימו לב! לא מדובר בדרכון ספרדי!

אם קיבלתי דרכון אירופאי פורטוגלי גם בן או בת זוגתי וילדי זכאיים לכך באופן אוטומטי?

בהתייחס לבן או לבת הזוג הרי שעניין זכאות לדרכון פורטוגלי יבחן במספר שנות הנישואין. ככל ובני הזוג נישואין למעלה משלוש שנים הרי שבאופן תאורטי זכאי בין הזוג לקבל אזרחות פורטוגלית. מעבר למבחן מספר שנות הנישואין הרי שעל בן או בת הזוג להוכיח זיקה לפורטוגל. זיקה זו יכולה להיעשות באמצעות דיבור השפה הפורטוגזית, רכישת נכס בפורטוגל, חברות בקבוצה פורטוגלית וכו’.

יש לשים לב כי כאשר בן או בז הזוג זכאים בעצמם לקבל דרכון פורטוגלי מכוח היותם צאצאים לגירוש יהודי ספרד הרי שבמקרה זה רצוי להתחיל את הליך ההתאזרחות במקביל לבן הזוג הנוסף כך שבסופו של יום יקבלו שני בני הזוג את הדרכון הפורטוגלי במקביל. כאשר מדובר בילדים של בני הזוג הרי שהמקרה הקל הוא מצב בו הילד נולד לאחר שההורה קיבל את האזרחות. במקרה כזה מקבל הילד אזרחות פורטוגלית באופן אוטומטי ואינו צריך לעשות דבר. במקרה בו הילד נולד לפני שההורה קיבל את הדרכון הרי שאינו זכאי באופן אוטומטי ועליו או להמתין לגיל 18 שאז יהיה זכאי בפני עצמו מכוח זיקה לגירוש יהודי ספרד או שיוכל להגיש לממשלת פורטוגל בקשה לקבל אזרחות מכוח היותו בן לאזרח פורטוגל. במקרה שכזה, על הילד להוכיח זיקה ממשית לפורטוגל. בדומה לבן או בת הזוג על הילד להוכיח זיקה זו באמצעות דיבור השפה הפורטוגזית, חברות בקבוצת כדורגל למשל.

במידה ושני הוריו מחזיקים באזרחות פורטוגלית יהיה קל יותר להוכיח זיקה ממשית לפורטוגל.

אזרחות פורטוגלית לבני משפחה - עו

לפני מילוי טופס בדיקת זכאות לדרכון פורטוגלי - מה ייתן לי דרכון פורטוגלי?

מהם השלבים להוצאת דרכון פורטוגלי?
אחת מהשאלות העיקריות שעולות שוב ושוב היא מה ייתן לי דרכון פורטוגלי ומדוע כדאי לי להוציא אותו. ובכן, התשובה לשאלה זו היא ארוכה ומורכבת מכמה וכמה תתי תשובה. בין ההטבות העיקריות המגיעות לאזרחי פורטוגל ניתן למצוא את הדברים הבאים:
 1. חופש תנועה- היות והדרכון הפורטוגלי מדורג במקום החמישי בעולם עם אפשרות להיכנס ל185 מדינות ללא אשרת כניסה יכול האזרח הפורטוגלי להסתובב ברחבי העולם בחופשיות וללא דרישה לוויזה. במקרה זה יצוין כי אזרח פורטוגל יכול להיכנס לכל אחת מהמדינות החברות באיחוד בחופשיות וללא המתנה בתור בדלפקי החתמת דרכונים.
 2. פטור מוויזה לארצות הברית. חלק מהסכמים הקיימים בין ארה”ב לאיחוד האירופאי מעניק לתושבי האיחוד האירופי פטור מאשרת כניסה לארצות הברית וקבלת וויזת תייר אוטומטית למשך 90 ימיםת. בדומה לארה”ב כך גם לאוסטרליה לא יידרש האזרח הפורטוגלי להנפיק אשרת כניסה למדינה.
 3. אזרחות אירופאית. דרכון פורטוגלי הינו אזרחות אירופאית כך שלמעשה הופך להיות האזרח הפורטוגלי אזצרח אירופאי והוא יכול לעבוד ולהתגורר בכל 27 המדינות החברות באיחוד האירופאי באופן חוקי ומלא ללא כל דרישה נוספת.
 4. הטבות מס- אזרח פורטוגלי אשר יחליט להעתיק את מקום מגוריו לפורטוגל ייחשב כאזרח חוזר. לאזרח חוזר בפורטוגל קיימת הטבת מס ייחודית התקפה למשך 10 שנים בגין הכנסותיו. אזרח חוזר ישלם מס בשיעור מקסימלי של 20 אחוז מגובה הכנסותיו, לצורך השוואה בישראל ניתן להגיע למדרגת מס של 49 אחוז מס. כמו כן, קיימות הטבות מס נוספות בגין השקעה בנדל”ן או קניית מניות וכו
באופן כללי ניתן לחלק את תהליך הוצאת הדרכון הפורטוגלי לשני שלבים עיקריים. יש לשים לב כי בכל שלב קיימים שלבים רבים ופעולות שונות נדרשות. שלב ראשון הוא קבלת אישור הקהילה היהודית בפורטוגל. בשלב זה על המבקש להגיש לקהילה היהודית בפורטוגל בקשה מנומקת מדוע לטענתו הוא צאצא לגירוש יהודי ספרד. בקשה זו תוגש יחד עם מסמכים נלווים כגון תעודת לידה, אילן יוחסין, צילום תעודה מזהה וכן מסמכים נוספים התומכים בבקשה. לאחר הגשת הבקשה ואישורה תנפיק הקהילה היהודית למבקש תעודה רשמית איתה יוכל להמשיך לשלב השני שלב הגשת הבקשה לממשלת פורטוגל. בשלב שני על המבקש להגיש לממשלת פורטוגל בקשה מנומקת מלווה בכל המסכים הנדרשים לצורך קבלת אזרחות פורטוגלית. הבקשה צריכה להיות בשפה הפורטוגזית מלווה בתעודת לידה ותעודת יושר הכול מתורגם לשפה הפורטוגזית עם חותמת אפוסטיל ונוטריון. שימו לב! כי לבקשה יש לצרף את אישור הקהילה היהודית שהונפק למבקש החתום בחתימה דיגיטלית יחד עם אילן היוחסין.

מדוע כדאי לי למלא את טופס בדיקת זכאות לדרכון פורטוגלי כבר עכשיו?

עומס הבקשות שהגיעו לפתחה של הממשלה הפורטוגלית מרחבי העולם הביא גורמים שונים בפורטוגל לעלות הצעות חוק לצמצום האפשרות לקבל דרכון פורטוגלי והקשחת התנאים באופן משמעותי. בין הטענות שהעלו אותם גורמים כסיבה להצעת החוק לצמצום הנפקת אזרחות פורטוגלית היא שהיהודים המבקשים אינם מעוניינים לגור בפורטוגל אלא חפצים בדרכון הפורטוגלי ככרטיס כניסה עבורם לאירופה. נכון להיום כל הניסיונות לשינוי החוק שנחקק בשנת 2015 לא הבשילו לכדי מעשה ונדחו פעם אחר פעם. לא מן הנמנע כי יום יבוא וניסיונות אלו יקרמו עור וגידים ולא יהיה ניתן להוציא יותר דרכון פורטוגלי או שלחילופין יהיה קשה מאוד לעשות זאת. בדיוק בגלל סיבה זו זהו הזמן להתחיל את התהליך על מנת למנוע בעיות בעתיד. כעת השער עדין פתוח אך לא בטוח כי יישאר כך למשך זמן רב. זוהי קריאה אחרונה לכל אלו שטרם החלו בהליך הנפקת הדרכון והוצאת אזרחות פורטוגלית לעשות זאת. הליך הוצאת אזרחות פורטוגלית מטבעו הליך ארוך הלוקח זמן רב ולכן רצוי להתחילו כבר עתה ויפה שעה אחת קודם.

בדיקת זכאות לדרכון פורטוגלי - כיצד עורך דין יעזור לי לקבל דרכון פורטוגלי?

תהליך קבלת אזרחות פורטוגלית טומן בחובו אין ספור דברים קטנים הדורשים התייחסות וטיפול ללא שגיאות.

החל משלב אישור הקהילה היהודית בפורטוגל ועד שלב קבלת תעודת הלידה הפורטוגלית יידרש המבקש לבצע מספר רב של פעולות אל מול הרשויות.

יש לשים לב כי לא מדובר ברשויות בישראל ולכן לרוב האזרח הפשוט אינו בקיא בהליכים מסוג זה. כך גם מדובר בשפות שונות ובירוקרטיה שונה. אישור הקהילה היהודית דורש הוכחת זיקה לגירוש ספרד והכנת אילן יוחסין מפורט וממצא. כמו כן, הגשת הבקשה לממשלת פורטוגל דורשת תרגום המסמכים לפורטוגזית, תשלום אגרות שונות ומעקב אחרי הבקשה המטופלת במשרדם.

בדיוק בגלל הקושי הטמון בהכנת הבקשה ונספחיה נכנס עורך הדין אשר ילווה את המבקש לאורך כל הדרך החל משלב אישור הקהילה היהודית ועד לקבלת תעודת הלידה הפורטוגלית וכן לקבלת דרכון פורטוגלי. עורך דין המומחה בתחום זה ידע בדיוק אילו מסמכים לצרף לרשויות בפורטוגל וכיצד להביא את המבקש בבטחה אל הדרכון הנכסף. יש לשים לב כי ממשלת פורטוגל מחמירה מאוד בכל הדרוש לצורך קבלת הדרכון, הסתרת מידע או הגשת הבקשה כשהיא איננה נתמכת במסמכים הנדרשים עלולה לגרום למבקש לעוגמת נפש גדולה ואף לדחיית הבקשה על הסף. יש מקרים בהם יש סלחנות לטעויות אך במקרה שלנו אין מקום לטעויות וכל טעות קטנה ככל שתהיה עלולה לגרום לתוצאות שאף אחד אינו חפץ בהן.

משרדנו הינו משרד המתמחה ב- הוצאת דרכון פורטוגלי וטיפל בעשרות לקוחות מרוצים.

היתרונות הבולטים של משרדנו הוא יחס אישי לכל לקוח וטיפול מקצועי מהטובים שיש בתחום. גולת הכותרת של משרדנו היא קבלת אישור הקהילה היהודית בפורטוגל בתוך 48 שעות מרגע קבלת המסמכים הנדרשים.

מדובר בפרק זמן קצר ביותר כך שבתוך מספר ימים מרגע קבלת התיק למשרדנו יקבל הלקוח את אישור הקהילה היהודית ויוכל להמשיך בתהליך להתאזרחות.  

בתור התחלה אנו מזמינים אותך לבדוק את התאמתך לקבלת אזרחות על ידי מילוי טופס בדיקת זכאות לדרכון פורטוגלי למעלה.

אזהרה: מאמר זה אינפורמטיבי בלבד ואיננו נועל לשמש כייעוץ משפטי ולפני כל פעולה יש להתייעץ עם עו”ד / עורכי דין העוסקים בתחום.

שתפו אותנו
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
קצת על צוות המשרד:

צוות משרדנו מונה מספר עורכי דין המתמחים בתהליך הוצאת דרכון פורטוגלי כאשר חלוקת העבודה נעשית באופן ברור לצורך ייעול ההליך וקידומו באופן המקצועי והמהיר שניתן. צוות משרדנו זמין ועונה לכל שאלה ובקשת הבהרה כמעט 24 שעות ביממה וערוך לתת לכם את השירות הטוב ביותר שקיים בתחום. היכנס לאתר האינטרנט שלנו והתרשמו בעצמכם.

דילוג לתוכן