לוגו של המשרד 3

תוכן עניינים

כמה עולה דרכון פורטוגלי?: מחירים / עלויות

כמה עולה דרכון פורטוגלי? דרכון פורטוגלי מחיר? עלות הוצאת דרכון פורטוגלי?

המאמר הכי מפורטו שתמצאו ברשת!

אחת השאלות החשובות והמעניינות בהליך הוצאת דרכון זר היא מה העלות הכספית הכרוכה בהליך זה ומה המחיר הסופי שנצטרך לשלם בסופו של יום עבור דרכון זר. 

לצורך מאמר זה נבדוק כמה נצטרך לשלם עבור דרכון פורטוגלי ומהן העלויות הכספיות השונות העלולות להשתנות או להתווסף במהלך תהליך הוצאת האזרחות הפורטוגלית אם בכלל.

אין מחלקות כי לא ניתן להשוות בין הליך הוצאת דרכון בריטי / דרכון ספרדי למשל לדרכון פורטוגלי שכן כל מסלול להוצאת דרכון זר כרוך במסמכים שונים, עלויות שונות ואגרות שונות.

גם מבחינת עלות כספית הרי שלאחד עלות הוצאת דרכון זר תראה כדבר יקר ואולי חסר ערך בעוד שלחברו הדבר יחשב לקניית נכס של ממש בעלות של סוף שבוע באירופה.

המטרה המרכזית במאמר זה הוא לפשט את העלויות הכספיות הכרוכות בהוצאת דרכון פורטוגלי ולנסות לתת תמונה מלאה אודות ההוצאה הכספית הכרוכה בהוצאתו.

לנוחיות הקורא צורפה טבלה בהמשך המאמר המסכמת את עלויות הוצאת דרכון פורטוגלי. יש לשים לב כי הנתונים הכספיים המופיעים בטבלה הינם משוערים ועל הקורא להתעדכן בעלויות הכספיות המדויקות.

 

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות, השאירו פרטים:

 

הרצון להחזיק בדרכון פורטוגלי:

תקראו לזה דרכון זר, אזרחות כפולה, תושבות קבועה או איך שלא תרצו, בשורה התחתונה, רוב אזרחי ישראל חושקים בדרכון זר  ומוכנים להשקיע לא מעט זמן וכסף על מנת ליהנות ממשאב יקר זה.

דרכון אירופאי הפך לאחד הנכסים המבוקשים ביותר בישראל וכיום הדבר נראה אפשרי יותר מתמיד תודות לחוק הפורטוגלי שנועד לתקן את העוול ההיסטורי שנגרם לגירוש יהודי ספרד בשנת 1497 כאשר גורשו מפורטוגל וספרד.

הרצון להחזיק בדרכון פורטוגלי נובע בין היתר מהשתייכות פורטוגל לאיחוד האירופאי וכתוצאה מכך הקניית זכויות רבות ומגוונות לאזרחיה.

דרכון פורטוגלי מעניק סוף סוף הזדמנות לצאצאים למגורשי ספרד ליהנות מאזרחות במדינה נוספת – מדינה אירופאית מצליחה ומשגשגת.

גורמים שונים המשפיעים על עלות הוצאת דרכון פורטוגלי:

כשעולה השאלה כמה עולה דרכון פורטוגלי ומהי העלות הכספית הכרוכה בכך יש לשים לב למספר משתנים שונים העלולים להשפיע על מחיר הדרכון הפורטוגלי ואזרחות אירופאית. המקרה הקלאסי הוא המקרה בו אדם נולד בישראל, גדל בה, למד בה והקים את מפעל חייו בה. במקרה זה אין דרישה מיוחדת להמצאת מסמכים שונים מעבר למסמכים הרגלים הדרושים בהוצאת אזרחות זרה כגון תעודת לידה ותעודת יושר מישראל.

אדם כזה ישלם את המחיר הסטנדרטי כפי שיופרט בהמשך וסביר להניח שגם בהמשך לא תהיינה דרישה מסוימת מצד שלטונות פורטוגל להשלמת מסמכים או הבהרות.

המקרה המורכב יותר או אדם שנולד במדינה זרה (מרוקו למשל) או ברשותו ויזת עבודה ממדינה זרה ארה”ב למשל.

במקרה כזה על המבקש יהיה להמציא תעודת לידה מהמדינה בה הוא נולד (בתוקף של 12 חודשים מקסימום) עם חותמת אפוסטיל.

במקרה של ויזת עבודה או סטודנט על המבקש להמציא תעודת יושר מהמדינה בה למד או עבד.

מקרים אלו מייקרים את הבקשה ועלולים לעיתים להוסיף עוד מאות שקלים להוצאה הכספית הכוללת.

חשוב להדגיש כי גם אם קיימת ויזת עבודה או סטודנט רצוי להתייעץ עם עו”ד בקיא בתחום על מנת שימצא פתרון לעניין זה ואולי יוכל לחסוך את הבירוקרטיה הכרוכה בהוצאות התעודות הרלוונטיות.

מדוע קל יותר וזול יותר באופן יחסי להוציא דרכון פורטוגלי מדרכון אירופאי אחר:

מי שמעוניין להוציא אזרחות וכן דרכון במדינה זרה, נדרש לבצע מספר פעולות חשובות על מנת שרשויות המדינה יכירו בו ויעניקו לו את אזרחותן. חלק מהדרישות הקיימות לצורך קבלת אזרחות זרה הן:

  1. להוכיח שורשים משפחתיים מהמדינה ממנה מבקשים אזרחות.
  2. לעבור מבחנים שנקבעו מראש על ידי המדינה (כמו למשל מבחן שפה או היכרות עם מזמורים לאומיים) – כאשר בהוצאת אזרחות פורטוגלית אין דרישה לדעת את השפה הפורטוגזית או היכרות עם חוקי המדינה.
  3. להגיע פיזית לראיון או מבחן אישי במדינה עצמה – גם במקרה זה כאשר מדובר בהליך של הוצאת דרכון פורטוגלי אין כל דרישה להגיע פיזית למדינה או לעבור ראיון כזה או אחר.

כמה עולה דרכון פורטוגלי אישורים וחתימות -עו

בעולמנו לזמן יש מימד חשוב מאוד בחיינו וזמן שווה כסף.

אין ספק כי כל הדרישות הללו לצורך קבלת דרכון זר יגזלו מהמבקש זמן יקר וגם סכום כספי לא קטן.

לדוגמא אדם שמוצאו מהולנד על מנת שיוכל לקבל את האזרחות ההולנדית יהיה עליו לגבות את בקשתו במסמכים שונים המעידים כי מוצא משפחתו מהולנד.

לטיעון סתמי ללא הוכחה ממשית אין כל רלוונטיות אל מול הרשויות המקומיות.

במקרה ולאותו אדם שמוצאו מהולנד למשל אין מסמכים התומכים בבקשתו יהיה עליו לשכור חוקר פרטי אשר ישחזר מסמכים שונים מארכיון המדינה

ויעשה מאמץ כביר לאתר את שורשיו של אותו מבקש הולנדי. שירותים אלו עלולים לעלות לא מעט כסף ויכולים להסתכם בעלות של אלפי שקלים.

גם בסיום ההליך לא מובטח לאותו מבקש כי מאמציו של החוקר יישאו פרי והוא יזכה באזרחות המבוקשת.

בהוצאת דרכון פורטוגלי לעומת זאת, אין צורך להצטייד בהוכחות מיוחדות אלא רק להיעזר במסמכים ברי השגה ממשרד הפנים המוכיחים זיקה לגירוש יהודי ספרד ופורטוגל.

אם כן כמה עולה דרכון פורטוגלי בפועל?

חלק מן עורכי הדין בישראל מציעים הוצאת דרכון פורטוגלי במחיר של 7,500 -10,000 ₪ כולל כל ההוצאות, בשלב ראשון יש להעביר תשלום כספי לקהילה היהודית בפורטוגל תשלום על סך 250 יורו עבור האישור הרשמי שישלח לאחר מכן לגורם המטפל בבקשה.

בשלב שני יש להוציא מסמכים ממשרד הפנים ומשטרת ישראל כגון תעודת לידה, תעודת יושר, תעודה המעידה על שינוי שם ולהחתים אותם בחותמת אפוסטיל ונוטריון.

עלות כוללת של פעולות אלה נעה בסביבות 350 ₪.

בשלב שלישי יש לתרגם את המסמכים הנדרשים לשפה הפורטוגזית ולהחתים אותם בחותמת הנדרשות.

עלות תרגום מסמך נע בין 25 יורו לתעודה באנגלית ועד 75 יורו לתעודה בעברית.

בשלב רביעי יש להעביר תשלום מס לממשלת פורטוגל( משרד הפנים הפורטוגלי ) על סך 250 יורו תשלום עבור הטיפול בבקשה להתאזרחות.

בשלב חמישי ואחרון יש להעביר תשלום לגורם המקצועי הפורטוגלי המלווה את משרד עורכי הדין הישראלי בטיפול בבקשה. תשלום זה נע בין 250 יורו ועד 400 יורו.

מעבר לתשלומים המפורטים לעייל הרי שכמובן יש את חלק שכר הטרחה שגובה עורך הדין שמטפל עבור המבקש בבקשה.

חלק מעורכי הדין בישראל מציעים הוצאת דרכון פורטוגלי במחיר של 7,500 -10,000 ₪ כולל כל ההוצאות והתשלומים שפורטו לעייל.

קורא את המאמר כמה עולה דרכון פורטוגלי ועדיין רוצה להוציא דרכון באופן עצמאי מוזמים לקרוא גם על>> הוצאת דרכון פורטוגלי לבד  

 

לנוחיותכם טבלה המרכזת את כל התשלומים השונים והאגרות הנדרשות.

 

פירוט התשלומים של כמה עולה דרכון פורטוגלי:

העלות הכספית:

תשלום אגרה לקהילה היהודית בפורטוגל 250€

הוצאת מסמכים ממשרד הפנים והחתמתם בחותמת אפוסטיל

70-105 ₪ תלוי בכמות המסמכים. (35 ₪ למסמך)

נוטריון לדרכון וחתימה נוטריונית לייפוי כוח

220 ש”ח לערך – האגרות משתנות

תשלום מס לרשויות בפורטוגל עבור טיפול בבקשה

250€

תרגום מסמכים לשפה הפורטוגזית

25 € למסמך באנגלית ו-75 € לערך למסמך בעברית

תשלום עבור משרד עורכי דין בפורטוגל המלווה את הבקשה לקבלת אזרחות

250-400 €

שכר טרחה למשרד עורכי הדין עבור הטיפול ב- הגשת הבקשה וכל הכרוך בכך

250-400 €

שכר טרחה לעורך דין עבור הטיפול בבקשה וכל הכרוך בכך – המחיר משתנה בין משרד למשרד

2800-5000 ₪

סה”כ כפי שניתן לראות לעיל, עלות בקשה לקבלת דרכון פורטוגלי כולל אגרות, מיסים, מע”מ ותשלומים אחרים נע בין 7500 ₪ ל- 10,000 ₪.

חשוב לציין כי מחיר יקר יותר לא בהכרח מעיד על מקצועיות ייתרה או איכות אם כי רצוי

לבחור בקפידה את הגורם המטפל בבקשה על מנת שזה יעשה את ההליך במקצועיות הנדרשת והכרת החוקים הרלוונטיים.

כמו כן, המחירים המצוינים לעייל הינם מחירים משוערים ועלולים להשתנות משער היורו ודברים נוספים. 

דרכון פורטוגלי מחיר - עו

חשוב לבחור גורם מקצועי אשר יטפל בבקשה לקבלת דרכון פורטוגלי עם כל הידע הנדרש:

הליך הוצאת דרכון פורטוגלי אמנם יחסית קל ולא דורש הרבה מהמבקש אך יחד עם זאת מדובר בהליך בירוקרטי לכל דבר הדורש ידע וניסיון.

חשוב לזכור כי הגשת מסמך לא נכון עלול להביא לדחיית הבקשה או לעיכובה לפרק זמן ארוך וממושך.

מסיבה זו קיימת חשיבות רבה לבחירת הגורם המטפל בבקשה ובפרט בכל הקשור לטיפול מול רשויות פורטוגל.

גם בטיפול אל מול הקהילה היהודית חשוב לבחור בעורך דין הבקיא בתחום ומכיר את הקהילה היהודית בפורטוגל ויודע אלו מסמכים להגיש לצורך הוכחת הזיקה וקבלת האישור הנדרש.

משרדנו הינו משרד המתמחה בהוצאת דרכון פורטוגלי ובין קהל לקוחותיו קיימים מגוון רחב של מבקשים שונים ממוצאים שונים. משרדנו מציע בדיקת זכאות לדרכון פורטוגלי ללא התחייבות,

כך שאם לא תאושרו ע”י הקהילה היהודית לא תשלמו דבר! ואם תאושרו הטיפול יהיה עד קבלת תעודת לידה פורטוגלית ודרכון פורטוגלי ללא הפתעות ובשקיפות מלאה.

הנך מוזמן להיכנס לאתר האינטרנט שלנו ובבדיקה קצרה לגלות מהם סיכוייך לקבל דרכון פורטוגלי ולעמוד בתנאיה של הקהילה היהודית בפורטוגל.

במידה ונמצאת זכאי השאר את פרטיך ואנו נדאג לשוב אליך ולהסביר לך אודות התהליך וכל מה שכרוך בכך כולל הצעה ל- עלות הוצאת דרכון פורטוגלי באופן פרטני.

קרא גם על >> עלויות טיול לפורטוגל ואולי תתעניינו גם ב-  הקמת עסק בפורטוגל

 

אזהרה: מאמר כמה עולה דרכון פורטוגלי ו/או עלות הוצאת דרכון פורטוגלי ו/או  דרכון פורטוגלי מחיר הנו מאמר אינפורמטיבי בלבד ואיננו נועד לשמש כייעוץ משפטי ובכל מקרה שאדם מעוניין להגיש את הבקשה לדרכון פורטוגלי עליו לפנות ל- עורך דין לדרכון פורטוגלי העוסק בתחום

ואין הכותב אחראי על שום נזק אשר ייגרם לאדם אשר יבחר להגיש בקשה על סמך מאמר זה.

כמו כן מוזמנים לקרוא מאמר נוסף לעניין מחירים >> אזרחות אירופאית מחיר: כמה זה יעלה לנו ?

כיום טווח המחירים בשוק נע בין 7000 ש”ח ל 10,000 תלוי אם בחרתם בחברה או עורך דין, כאשר מחירים אלה מדברים על מבקש אזרחות אשר לא צריך שיעשו עבורו פעולות של שירותים חיצוניים, כגון הוצאת תעודת לידה בחו”ל או תעודת יושר מחו”ל ועד..
התשובה היא כן, היות ודבר זה מוזיל עלויות כגון שעות עבודה על הבקשה, היות ומדובר באותו עץ משפחתי ועוד כמה עלויות טכניות שיכולות להיחסך.
הדברים אשר יכולים ליקר את העלות, הם אנשים אשר לא נולדו בארץ ונדרש להשתמש עם נותני שירות חיצוניים להוצאת תעודת לידה או אנשים אשר מחזיקים או החזיקו בוויזת סטודנט או עבודה במדינה זרה ונדרש להוציא להם תעודת יושר מאותה מדינה.
רוב התשלום ילך עבור אגרות כך למשל, הקהילה היהודית גובה 250 אירו וכך גם ממשלת פורטוגל, כמו כן תשלום עבור שירותים בפורטוגל יכול לנוע בין 250-400 יורו תלוי בטיב השירות, כמו כן למחירון / הטבלה המלאה אתם מוזמנים להיכנס לדף ולהתרשם בעצמכם.
עורך דין מזרחי ושות'
דרכונים פורטוגלים
לייעוץ ראשוני ללא התחייבות מלאו פרטים!
לוגו של המשרד 3
שתפו את הכתבה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

מייל אישי: israelorgad@gmail.com | אודות | עו”ד ישראל מזרחי בפייסבוק

קצת על צוות המשרד:

צוות משרדנו מונה מספר עורכי דין המתמחים בתהליך הוצאת דרכון פורטוגלי כאשר חלוקת העבודה נעשית באופן ברור לצורך ייעול ההליך וקידומו באופן המקצועי והמהיר שניתן. צוות משרדנו זמין ועונה לכל שאלה ובקשת הבהרה כמעט 24 שעות ביממה וערוך לתת לכם את השירות הטוב ביותר שקיים בתחום. היכנס לאתר האינטרנט שלנו והתרשמו בעצמכם.

דילוג לתוכן