לוגו של המשרד 3

תוכן עניינים

אזרחות פורטוגזית: איך לקבל דרכון פורטוגזי?

אזרחות פורטוגזית: איך לקבל דרכון פורטוגזי?

אם מוצא משפחתך ממדינות המזרח ושם משפחתך ספרדי מומלץ לך לקרוא מאמר זה ולהפנים כי גם אתה יכול להחזיק באזרחות אירופאית.

אזרחות פורטוגזית הינה אזרחות אירופאית לכל דבר ועניין ומקנה לאזרח המחזיק בה את כל ההטבות אליהם זכאים אזרחי האיחוד האירופי.

כידוע, בשנת 2015 חוקקה פורטוגל חוק המאפשר ל- צאצאי המגורשים מספרד לקבל דרכון פורטוגזי כמעין פיצוי על העוול הנוראי שגרמה ליהודים שהתגוררו בשטחה בשנת 1947 באירוע הידוע כגירוש יהודי ספרד.

חלפו למעלה מחמש מאות שנים מאותו אירוע ארור בו גורשו יהודי ספרד ופורטוגל ממולדתם וכעת מעוניינות הרשויות בפורטוגל לתקן את העולל ולהשיב ולו במעט לצאצאי יהודי ספרד את זכויותיהם שנלקחו מהם.

תוצאה ישירה של חוק ייחודי זה גרמה להמוני יהודים מרחבי העולם להיות זכאים פוטנציאלים לדרכון פורטוגזי ואזרחות אירופאית.

ובכן, כיצד הדבר עובד ומה יש לעשות על מנת שנוכל להגיע ליעד הסופי ולקבל דרכון פורטוגזי. במאמר זה נבחן בראשי פרקים את הדרך לקבל דרכון פורטוגזי ומי זכאי לקבלו.

אנו נראה כי קיימים לא מעט יהודים ממוצאים שונים אשר זכאים לקבל דרכון פורטוגלי על בסיס החוק החדש שנחקק בשנת 2015.

קרא גם >> איך לקבל אזרחות אירופאית: כל מה שצריך לדעת!.

 

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות, השאירו פרטים:

תנאי סף לקבלת אזרחות פורטוגזית:

 

כמו בכל עניין גם בדרכון פורטוגזי קיימים מספר תנאים בסיסים שעל המבקש לעמוד בהם ולהוכיח את זכאותו. ללא קיומם של התנאים הללו לא יוכל המבקש להחזיק בדרכון פורטוגזי.

  1. תנאי בסיסי ראשוני לצורך בדיקת הזכאות לדרכון פורטוגזי הוא הוכחת יהדות. אדם אשר אינו יהודי לא יוכל להמשיך לשלב הבא ולבדוק את המשך זכאותו. יש לזכור כי בסיס החוק הפורטוגלי הוא תיקון העוול לגירוש יהודי ספרד ולכן מסיבה זו הוכחת יהדות היא תנאי סף.
  2. אם אתה יהודי אך לא בעל שורשים ספרדיים הרי שלא תוכל להמשיך לשלב הבא ולהתקדם אל עבר הדרכון הפורטוגלי. הוכחת שורשים ספרדיים הוא תנאי סף בהגשת הבקשה לאישור הקהילה היהודית בפורטוגל והמשך התהליך. הוכחת שורשים ספרדיים נעשית בין היתר על ידי שם משפחה ספרדי ואץ מוצא משפחתי כפי שנפרט בהמשך.
  3. העדר עבר פלילי. אדם בעל עבר פלילי אשר טרם התיישן לא יוכל להמשיך את התהליך לקבלת דרכון פורטוגזי על אף שקיבל את אישור קהילה יהודית בפורטוגל. כחלק מבדיקת הבקשה בממשלת פורטוגל נבדק עברו הפלילי של המבקש, אדם אשר ימצא כבעל עבר פלילי בקשתו עלולה להידחות על הסף.
  4. גיל המבקש הינו מעל 18 שנים. מבקש אשר גילו מתחת ל18 שנים לא יוכל להגיש את הבקשה לממשלת פורטוגל ולהמשיך את התהליך. למבקשים אשר מתחת גיל 18 מומלץ לבקש מהוריהם להתחיל את התהליך זאת על מנת שבשלב מאוחר יותר אם וכאשר יבוטל החוק המאפשר לצאצאי גירוש יהודי ספרד לקבל דרכון פורטוגזי הם יוכלו להגיש בקשה להתאזרחות מכוח היותם צאצאים להורים המחזיקים בדרכון פורטוגזי.

איך אוכל להוכיח כי משפחתי בעלת שורשים ספרדיים:

כפי שפורט אחד התנאים הבסיסים לקבלת דרכון פורטוגזי הוא אישור הקהילה היהודית ב- פורטוגל היא אשר תקבע כי המבקש הוכיח זיקה לגירוש יהודי ספרד.

שאלה עניינית שעולה לא אחת הכיצד לאחר חמש מאות שנים אוכל להוכיח כי שורשי מש

משפחה עם שורשים ספרדיים ופורטוגלים - עו

פחתי מגירוש יהודי ספרד?

ובכן, מדובר בשאלה של ממש היות ולא ניתן להוכיח זיקה ממשית לאחר חמש מאות שנים.

יחד עם זאת, זיקה בהקשר הזה תוכח באמצעות שם משפחה ספרדי כפי שפורסם ברשימת השמות באינטרנט,

המדובר ברשימה ארוכה ומגוונת וניתן למצוא שם שמות המשפחה בולטים כגון: מזרחי, אמסלם, דוד, נחום, לוי, פרץ, בוסקילה ועוד.

לא יודעים איך להשתמש ברשימת השמות כנסו למדריך>> דרכון פורטוגלי שמות משפחה. עדיין לא הבנתם מוזמנים לחייג ונבדוק עבורכם ללא התחייבות!

בנוסף לשם המשפחה הרי שישנן מדינות הידועות כמדינות שהעניקו מקלט ליהודי ספרד המגורשים ואפשרו להם להשתכן בהן.

אם שורשי משפחתך מגיעים ממדינות כגון: טורקיה, לבנון, מרוקו, טוניס, יוון, עיראק, לוב, סוריה ועוד הרי שסביר להניח כי בדיקת הזכאות תעניק לך בסופו של יום את אישור הקהילה היהודית ותוכל להמשיך בתהליך ההתאזרחות.

אם קיבלתי את אישור הקהילה היהודית מובטח לי אזרחות פורטוגזית?

יש לזכור כי אישור הקהילה היהודית בפורטוגל אינו דרכון פורטוגזי אלא אישור רשמי מטעם הקהילה כי המבקש עומד בתנאי החוק והוכיח זיקה ישירה לגירוש יהודי ספרד.

באמצעות תעודה ואישור זה יכול המבקש להמשיך את תהליך ההתאזרחות ולפנות לממשלת פורטוגל להמשך התהליך.

לרוב, אם הבקשה מוגשת כראוי ללא חסרים ושגיאות סביר להניח כי המבקש לא יתקל בקשיים כלשהם ויקבל בסוף התהליך את תעודת הלידה הפורטוגזית.

כפי שפורסם בתקשורת ברבע הראשון של שנת 2019 רק 4 בקשות מתום 1000 נדחו כאשר רוב המוחלט אושר באופן גורף.

אמנם, קצב גידול הבקשות בשנת 2020 עלה באופן קיצוני ומשכך לא ניתן לדעת מה יהיה בעתיד אך יחד עם זאת נכון להיום נראה כי ממשלת פורטוגל מעניקה אזרחות פורטוגזית לכל צאצא לגירוש ספרד בתנאי שכמובן הוא עומד ביתר תנאי החוק והדרישות.

להרחבה קרא בנוסף > הוצאת דרכון פורטוגלי וגם > תנאים לקבלת דרכון פורטוגלי.

מה ייתן לי דרכון פורטוגזי?

דרכון פורטוגזי הוא דרכון אירופאי לכל דבר ועניין ומעניק לאזרח מגוון רחב של זכויות והטבות הניתנות רק לאזרחי האיחוד האירופאי.

אנו נמנה בקצרה את ההטבות העיקריות הניתנות לאזרחי האיחוד:

  1. חופש תנועה- אזרחי פורטוגל שהם אזרחי האיחוד יכולים לנוע בחופשיות ביבשת אירופה ולעבור בין כל 27 המדינות ללא הגבלה או הפרעה.
  2. חופש תעסוקה- דרכון פורטוגזי יעניק לאזרח יכולת לעבוד בכל אחת מהמדינות החברות באיחוד ללא צורך בוויזה או אשרה מסוימת. זהו יתרון עצום המעניק חופש תעסוקתי בלתי מוגבל!
  3. פטור מאשרת כניסה לארצות הברית- בעוד אזרחי ישראל זקוקים לאשרת כניסה לארצות הברית הרי שבעלי דרכון פורטוגזי פטורים מדרישה זו ורשאים להיכנס לתחום היבשת באופן אוטומטי למשך 90 ימים.
  4. דרכון עוצמתי- דרכון פורטוגזי הוא אחד הדרכונים החזקים בעולם ומעניק לאזרחיו כניסה חופשית ל-186 מדינות בעולם ללא צורך בוויזה. הדרכון הפורטוגזי מדורג במקום השישי בעולם הרבה מעל מדינות מתפתחות אחרות והרבה מ- הדרכון הישראלי.
  5. לימודים מסובסדים ברחבי אירופה- דרכון פורטוגזי לעיתים אף יעניק בחלק מהמוסדות האירופאים לימודים בחינם לסטודנט ובמקומות אחרים לסבסוד ניכר המסתכם בכמה מאות יורו בשנה.

אוקי, מה עלי לעשות עכשיו כדי לבדוק את זכאותי לדרכון פורטוגזי?

אם חשבת שבדיקת זכאות לדרכון פורטוגזי זהו הליך מסובך אז תתפלא לדעת שטעית!

בדיקת הזכאות לדרכון פורטוגזי אורכת מספר דקות ובסיומה תוכל לדעת מהם סיכוייך לקבל את אישור הקהילה היהודית ו- לאחר מכן את הדרכון הפורטוגזי.

אם קראת מאמר זה וקיימת בך התלבטות בהקשר לזיקתך לגירוש יהודי ספרד הרי שבבדיקה קצרה באתר האינטרנט שלנו תוכל לברר זאת ולהשאיר לנו הודעה, עורך דין ממשרדנו יחזור אליך בהקדם ללבן עבורך את הנקודות הבלתי פתורות.

לבדיקת זכאות אונליין לחץ > בדיקת זכאות לדרכון פורטוגלי.

עדיין חשוב לציין כי מבין כל האזרחויות האירופאיות, ממשלת פורטוגל מאוד הקלה עם המבקשים ויצרה הליך פשוט וקל יחסית לקבלת האזרחות,

רוצה לדעת מדוע ההליך לדרכון פורטוגלי קל ופשוט אפילו יותר מ- דרכון ספרדי יותר ? לחץ> מדוע הליך הוצאת דרכון פורטוגלי הוא קל ופשוט. קראו גם >> אזרחות אירופאית מחיר: כמה זה יעלה לנו ?

אזהרה – אין מאמר זה מהווה ייעוץ משפטי ל- קבלת אזרחות ולפני כל פעולה יש להתייעץ עם עורכי דין העוסקים בתחום ואין האתר אחראי על שום נזק אשר ייגרם לעושה שימוש בכתוב במאמר זה.

עורך דין מזרחי ושות'
דרכונים פורטוגלים
לייעוץ ראשוני ללא התחייבות מלאו פרטים!
לוגו של המשרד 3
שתפו את הכתבה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

מייל אישי: israelorgad@gmail.com | אודות | עו”ד ישראל מזרחי בפייסבוק

קצת על צוות המשרד:

צוות משרדנו מונה מספר עורכי דין המתמחים בתהליך הוצאת דרכון פורטוגלי כאשר חלוקת העבודה נעשית באופן ברור לצורך ייעול ההליך וקידומו באופן המקצועי והמהיר שניתן. צוות משרדנו זמין ועונה לכל שאלה ובקשת הבהרה כמעט 24 שעות ביממה וערוך לתת לכם את השירות הטוב ביותר שקיים בתחום. היכנס לאתר האינטרנט שלנו והתרשמו בעצמכם.

דילוג לתוכן