ברוך הבא למשרד עורכי דין ישראל מזרחי ושות'

דירוג הדרכונים העולמי: הפורטוגלי ברשימת הדרכונים החזקים בעולם

כידוע במשך שנים מתפרסם אחת לשנה דירוג הדרכונים החזקים בעולם כשלרוב בעשיריה הפותחת נמצאות המדינות המפותחות כמו ארה"ב, גרמניה, יפן, בריטנה, סינגפור ועוד.

דרכון חזק הוא דרכון המאפשר למחזיק בו כניסה למספר רב של מדינות ללא אשרת כניסה וכניסה באופן אוטומטי לרוב לתקופה של 90 ימים. לצורך השוואה, דרכון ישראלי מדורג במקום 22 כאשר המזיק בו יוכל להיכנס ל- 161 מדינות ללא אשרת כניסה.

לציין כי הדרכון הישראלי מדורג יחסית במקום לא רע כאשר יש לשים לב שלרוב המוחלט של מדינות ערב כגון המפרץ הפרסי וכו' ישראלים כלל לא מורשים להיכנס. מעבר לכך גם במדינות ערב אשר להן יחסים דיפלומטים עם ישראל כגון מצרים וירדן צריך הישראלי אשרת כניסה.

לבדיקת זכאות מלא פרטיך

מיקומו של הדרכון הפורטוגלי בעשר המקומות הראשונים:

מדד הנלי הוא המדד אשר בוחן ובודק את חוזקים של הדרכונים בעולם ומספק הצצה לדרכונים החזקים בעולם המדורגים בעשיריה הפותחת. מדד זה מפרסם את רשימת המדינות בעלות הדרכונים החזקים בעולם וכן את המדינות אליהן יוכלו בעלי הדרכונים להיכנס ללא אשרת כניסה.

כפי שמדד זה פרסם בסוף שנת 2019. במקום הראשון מדורגות יפן וסינגפור אשר מאפשרות לאזרחיהן להיכנס ל- 190 מדינות ללא אשרת כניסה. זהו ללא ספק נתון מרשים ומקנה גישה חופשית לאזרחי מדינות אלו.

במקום השני מדורגות גרמניה, פינלנד ודרום קוראה עם אפשרות להיכנס ל- 188 מדינות ללא אשרת כניסה. במקום השלישי נמצאות דנמרק, איטליה ולוקסמבורג עם 187 מדינות. במקום הרביעי צרפת, ספרד ושבדיה עם 186 מדינות ובמקום החמישי אוסטריה, הולנד ופורטוגל עם 185 מדינות אליהן ניתן להיכנס ללא אשרת כניסה.

אין ספק כי פורטוגל המדורגת כמספר חמש בעולם מחזיקה בנתון מרשים ביותר כאשר המחזיק בדרכון פורטוגלי יוכל להיכנס ל- 185 מדינות ללא אשרת כניסה.

לצורך השוואה הדרכון היפני והסינגפורי עוקף את הדרכון הפורטוגלי בחמש מדינות בלבד! גם בהשוואה לדרכון הישראלי המדורג במקום 22 הדרכון הפורטוגלי נמצא במקום חזק הרבה יותר ומקנה למחזיק בו חופש תנועה גלובלי רחב יותר.

ניתן לעיין בקישור המצורף ברשימת הדרכונים החזקים ודירוגם כפי שפורסם בעיתן כלכליסט.

https://www.calcalist.co.il/world/articles/0,7340,L-3759404,00.html

יתרון הדרכון הפורטוגלי כדרכון אירופאי:

מעבר ליתרון הגדול המאפשר למחזיק בדרכון הפורטוגלי להתגורר ולעבוד כאזרח חוקי בכל המדינות החברות באיחוד האירופאי הרי שלאזרח הפורטוגלי אין צורך באשרת כניסה לארצות הברית והוא נהנה מחופש תנועה ללא צורך באשרת כניסה. כמו כן, גם למדינות נוספות המקשות על האזרח הישראלי למשל להיכנס לתחומן כמו אינדונזיה יוכל מחזיק האזרחות הפורטוגלית להיכנס בנקל ויחסוך לעצמו עלויות כספיות מיותרת וכאב ראש לא קטן.

לסיכום, ניתן לראות כי הדרכון הפורטוגלי מדורג בעשרת המדינות החזקות בעולם מבחינת הדרכון ומאפשרת כניסה לאזרחיהן למספר לא מבוטל של מדינות אחרות ללא אשרת כניסה. לנו הישראלים שאוהבים לטייל ולראות עולם זהו יתרון עצום היכול לחסוך מאיתנו ויזה לארצות הברית או למדינות אחרות שאלמלא הדרכון הפורטוגלי לא היינו יכולים לבקר בשיטחן בקלות.

דרגו אותנו
5/5

מאמרים נוספים אשר יכולים לעניין אותך:

עורך דין ישראל מזרחי בעל ניסיון עשיר בתחום ההגירה ובפרט בדרכון פורטוגלי, עו"ד מזרחי עוסק בהוצאת אזרחויות מאז חוקק החוק המאפשר לצאצא גירוש ספרד להוציא אזרחות. כמו כן עו"ד מזרחי בעל אזרחות כפולה ישראלית פורטוגלית.

הצג את כל הפוסטים
להשאיר תגובות

דילוג לתוכן