לוגו של המשרד 3

תוכן עניינים

דרכון מרוקאי: אזרחות מרוקאית – כל המידע!

בשנת 2012 חתם מלך מרוקו על צו בחוק האזרחות, המאפשר ליהודים אשר נולדו במרוקו וחיו זמן מה במדינה לקבל אזרחות מרוקאית וכן דרכון מרוקאי!

ובטח תשאלו למה אני צריך דרכון ואזרחות מרוקאית? מה ייתן לי להחזיק באזרחות זו ואילו הטבות או זכויות אוכל לקבל. על שאלות אלו נענה בסעיף הבא!

 

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות, השאירו פרטים:

 

מה היתרונות בדרכון מרוקאי ואזרחות מרוקאית?

ובכן אזרחות מרוקאית תוכל לפתוח בפניכם ביתר קלות שער לדרכון פורטוגלי אירופאי המקנה את כל הזכויות להם זכאים תושבי מדינות האיחוד האירופאי.

בין היתר ניתן למנות את ההטבות הבאות שאזרחות מרוקאית מקנה לבעליה:

– אפשרות לגור בכל אחד מהמדינות החברות באיחוד האירופאי.

מחזיק הדרכון המרוקאי אשר קיבל אזרחות פורטוגלית או אזרחות ספרדית יכול לגור בכל אחת מ-27 המדינות החברות באיחוד האירופאי כגון: צרפת, גרמניה, הולנד, הונגריה ועוד.

– אפשרויות תעסוקה בשכר גבוה יותר מישראל וכן אפשרות בחירת לוקיישן עם עלות מחייה זולה מישראל.

כך למשל מחזיק באזרחות אירופאית יוכל לעבור להתגורר בלוקסמבורג ששם השכר השעתי גבוה בהרבה מישראל.

  • אפשרות לבקר בארה”ב ללא צורך בהוצאת ויזה בשגרירות אלה מילוי טופס פשוט בלבד הנקרא ויזה אונליין. אזרח המחזיק בדרכון פורטוגלי שהוא דרכון אירופאי לא נדרש להוציא ויזת תייר מראש כאשר הוא מעוניין לבקש בארה”ב והוא יהיה זכאי לוויזת תייר למשך 90 ימים.
  • תושבי האיחוד האירופאי זכאים ללימודים חינם או לסבסוד חלקי במוסדות להשכלה גבוה.
  • קבלת אישור עבודה באוסטרליה או ארה”ב ועוד מדינות רבות אשר אינם תמיד ניתנות עם דרכון ישראלי. לאזרח המחזיק באזרחות אירופאית יהיה קל יותר לקבל ויזת עבודה לארה”ב מאשר אזרח ישראלי שאינו מחזיק באזרחות אירופאית.

כפי שראינו ישנם יתרונות רבים להוצאת דרכון מרוקאי אשר יקנה לנו הזדמנויות רבות בהרבה תחומים בחיים, אולם אינם אפשריים תמיד עם דרכון ישראלי.

קרא גם – הוצאת דרכון אירופי – איך ניתן להשיג ולמה כדאי?

מעבר ליתרונות שמנינו לעיל הרי שדרכון מרוקאי פותח בפני המחזיק בו דלתות למדינות הערב המתונות כמו אבו דאבי, ערב הסעודית, כווית שאלמלא אזרחות זו לא היה ניתן לבקר במדינות הללו.

כמו כן ישנם אנשים רבים המעוניינים לבקר ולטייל במדינות המפרץ  ודרכון מרוקאי בהחלט יעשה עבורם את העבודה. מה גם קל יותר להוציא דרכון זה מאשר דרכון צרפתי.

האם אני חייב להתגורר במרוקו על מנת לקבל דרכון מרוקאי?

על מנת להוציא אזרחות מרוקאית וברוב המקרים אין צורך להתגורר פיזית במרוקו,

אלה לתת לעורך דין מקצועי הבקיא בחוק המרוקאי לבצע את התהליך אשר נמשך בדרך כלל 12 חודשים!

גם במקרים שהמבקש נדרש להגיע למרוקו מדובר בשלב הסופי ובכדי להסדיר את שלביה האחרונים של האזרחות.

מבקשי דרכון מרוקאי אשר כן נדרשים להגיע למרוקו לצורך השלמת הליך ההתאזרחות לרוב משלבים את ההליך בטיול בן מספר ימים במדינה היפיפייה הזו כך שבפעם אחת הם מרוויחים כפליים.

דרכון מרוקאי - אזרחות מרוקאית - עו

כמה יעלה לי להוציא דרכון מרוקאי?

כפי שציינו לעיל, ברוב המוחלט של המקרים אין צורך להתגורר במרוקו על מנת להוציא אזרחות מרוקאית, אולם יחד עם זאת יש להבין כי מדובר בהליך שהוא פשוט יחסית אבל דרוש מסמכים נוטריונים, חתימות אפוס טיל, ותרגומים ולבסוף שכר טרחת עורך דין כאשר בסך הכול מדובר בסכום של כמה אלפי שקלים בודדים.

האם כדאי לי להוציא דרכון פורטוגלי?

ישנם מצבים מסוימים, בהם על מנת להוציא דרכון פורטוגלי נדרש לעבור את התהליך של הוצאת אזרחות מרוקאית, אולם יחד עם זאת, כאשר מגיע למשרדנו אדם, אנו עושים בראש ובראשונה בדיקת זכאות לדרכון ליוצאי מרוקו מעמיקה ומקיפה האם הוא עומד בתנאים ל- קבלת האזרחות ודרכון פורטוגלי עוד לפני שנתחיל את הבדיקה לגבי אזרחות מרוקאית ודרכון מרוקאי.

כאשר התנאים ל- קבלת אזרחות ודרכון פורטוגלי הם:

– על המבקש להיות יהודי מעל גיל 18  המשתייך לצאצאי מגורשי ספרד ופורטוגל. הוכחת השיוך לגירוש יהודי ספרד טעון הליך לעיתים לא פשוט ודורש חפירה מעמיקה בהיסטוריה המשפחתית של המבקש, אולם כאשר מדברים על העדה המרוקאית אין בעיה להבדיל מיוצאי איראן לדוגמא שם אכן היגרו מגורשים אך לא כולם.

– על המבקש להיות ללא עבר פלילי. יודגש כי לעניין זה עבר פלילי הוא תיק פלילי פתוח ועומד שטרם התקבלה בו הכרעה או הליך משפטי שהסתיים בהרשעה וטרם חלפה לגביו תקופת ההתיישנות הקבועה בחוק.

לעניין ההוכחה כי המבקש משתייך לצאצאי יהודי מגורשי ספרד, יהיה על המבקש להביא מסמכים ואסמכתאות שונות כגון:

כתובה שלו או של אחד מהוריו, אסמכתא בגין מקום הולדת הוריו או סבו וכן שם משפחתו מתוך הרשימה אותה פרסמה ממשלת פורטוגל.

במידה והקהילה היהודית בפורטוגל תאשר כי אותו מבקש אכן משתייך לצאצאי מגורשי ספרד ופורטוגל יקבל המבקש תעודה רשמית מטעם הקהילה המעידה שאכן הוא שייך לגירוש יהודי ספרד.

לאחר קבלת תעודה זו מתחיל שלב ההתאזרחות אל מול ממשלת פורטוגל.

ההליך כולל שלל פעולות וצעדים כגון תרגום המסמכים לשפה הפורטוגזית, חתימות נוטריון, הוצאת תעודת יושר, תשלומים כספים שונים ולבסוף הכנת הבקשה להתאזרחות בשפה הפורטוגזית. לאחר שהבקשה עוברת בדיקה מעמיקה ומקיפה ומאושרת על ידי משרדו היא תוגש לממשלת פורטוגל שם ימשיך את העבודה משרד עורכי דין פורטוגלי אשר ילווה את הבקשה מול הממשלה עד סוף ההליך וקבלת תעודת לידה.

פועלים לבד קראו > > הוצאת דרכון פורטוגלי לבד – המדריך המלא. וגם >> אזרחות אירופאית מחיר: כמה זה יעלה לנו ?.

מה קורה אם נולדתי במרוקו ואין לי תעודת לידה בישראל?

בישראל קיימים אלפי יהודים אשר נולדו במרוקו ועלו לישראל בתחילת שנות החמישים ושישים למאה הקודמת.

ליהודים אלו קיים מלכוד לא פשוט כאשר יבקשו להגיש בקשה להתאזרחות לממשלת פורטוגל.

יהודים אלו מצד אחד לא נולדו בישראל ומשכך אין בידם תעודת לידה מרוקאית ומאידך גם תעודת לידה מרוקאית אין בידם שכן עלו לישראל בגיל צעיר מאוד.

יש להדגיש כי על פי התנאים שהציבה ממשלת פורטוגל על תעודת הלידה להיות בתוקף של שנה לכל המאוחר.

במקרים מהסוג הזה משרדנו נותן פתרון ודואג להשיג את תעודת הלידה המבוקש לרבות חותמת אפוס טיל מרוקאית מטעם ממשלת מרוקו בתוך מספר שעות בודדות ולעיתים גם בתוך 48 שעות.

כמובן שהשירות מייקר את הבקשה אולם לא בצורה דרמטית לרוב מדובר ב – 1,000 ₪ עד 1,500 ₪ תלוי בכמות העבודה והתרגומים השונים שיצטרך המבקש.

קרא בהרחבה על >> דרכון פורטוגלי ליוצאי מרוקו

מוזמנים גם לקרוא > כמה ישראלים מחזיקים בדרכון זר

למה לבחור עורך דין להוצאת דרכון מרוקאי ו- אזרחות מרוקאי?

כפי שפורט לעייל ברחבה ניתן לראות כי בהוצאת אזרחות מרוקאית קיימים לא מעט מכשולים אשר יידרש המבקש לצלוח.

ישנם מקרים קלים יותר וישנם מקרים מורכבים פחות אך בסופו של יום המבקש יידרש להתמודד עם בירוקרטיה שאינה מוכרת לו, שפה זרה וכן הליך שטומן בחובו קשיים רבים וחוסר ודאות.

יש לזכור כי בפרט בהליכים מסוג זה דהיינו הוצאת אזרחות זרה אין מקום לטעויות! מבקש אשר יטעה אפילו באות אחת בקשתו עלולה להידחות או לחילופין להמתין זמן רב נוסף עד לאישורה והמצאת המסמכים החדשים.

הקושי המרכזי הקיים בהוצאת אזרחות מרוקאית הינו התמודדות עם הבירוקרטיה הזרה והגשת המסמכים פיסית לממשלת מרוקו.

רוב היהודים ממוצא מרוקאי –יהדות מרוקו מתגוררים בישראל שנים ארוכות ולרובם המוחלט אין בני משפחה או חברים במרוקו היכולים לסייע להם ולבצע עבורם פעולות שונות נדרשות בדרך להשלמת הליך ההתאזרחות.

פה בדיוק בשלב הזה משרדנו נכנס לפעולה ומעניק למבקש את מלוא הכלים והקשרים שיש לו במרוקו לצורך הוצאת תעודת הלידה המרוקאית והגשת המסמכים לממשלת מרוקו. מעבר לקושי הטמון בהתמודדות אל מול בירוקרטיה זרה הרי שכמו בכל הליך משפטי זר רצוי ועדיף להיעזר בגורם מנוסה אשר מכיר לעומק את הנפשות הפועלות ויודע בדיוק בכל שלב מה לעשות.

סיבה נוספת ל- הוצאת דרכון מרוקאי באמצעות עורך דין היא מהטעם שעורך דין יוכל לגשר על שני השלבים ולבדוק כיצד יוכל המבקש לקבל במקביל אזרחות אירופאית ודרכון פורטוגלי.

בסופו של יום מבקש האזרחות המרוקאית ירצה גם להחזיק בדרכון פורטוגלי ובאזרחות האירופאית הנחשקת.

קרא עוד על >> איך לקבל אזרחות אירופאית.

עורך דין מנוסה שמכיר את תהליך הוצאת אזרחות והשלבים ידע בדיוק כיצד לפעול על מנת שמבקש האזרחות יוכל לקבל את הדרכון הפורטוגלי במקביל לאזרחות המרוקאית או גם בלעדיה תלוי במצב.

במידה וגם אתם מעוניינים בדרכון פורטוגלי, משרדנו ילווה אתכם מהשלב הראשון מול הקהילה היהודית ועד לקבלת תעודת לידה פורטוגלית (כלומר לקבלת אזרחות) ולאחר מכן את הדרכון הנכסף.

מוזמנים לקרוא באתר> אודותינו.

עדיין מתלבט בין אזרחות מרוקאית לדרכון פורטוגלי ? קרא מאמר – מדוע הליך הוצאת דרכון פורטוגלי הוא קל ופשוט, וכן גם את המאמר >> מה מיוחד כל כך בדרכון פורטוגלי. וגם מאמר >> הוצאת דרכון פורטוגלי – איך עושים את זה וכמה זמן זה לוקח? 

אזהרה – מאמר איך לקבל דרכון ואזרחות מרוקאית הנו מאמר אינפורמטיבי ואיננו נועד, לשמש ייעוץ משפטי ולפני כל פעולה יש להתייעץ עם עורכי דין העוסקים בתחום.

עורך דין מזרחי ושות'
דרכונים פורטוגלים
לייעוץ ראשוני ללא התחייבות מלאו פרטים!
לוגו של המשרד 3
שתפו את הכתבה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

מייל אישי: israelorgad@gmail.com | אודות | עו”ד ישראל מזרחי בפייסבוק

קצת על צוות המשרד:

צוות משרדנו מונה מספר עורכי דין המתמחים בתהליך הוצאת דרכון פורטוגלי כאשר חלוקת העבודה נעשית באופן ברור לצורך ייעול ההליך וקידומו באופן המקצועי והמהיר שניתן. צוות משרדנו זמין ועונה לכל שאלה ובקשת הבהרה כמעט 24 שעות ביממה וערוך לתת לכם את השירות הטוב ביותר שקיים בתחום. היכנס לאתר האינטרנט שלנו והתרשמו בעצמכם.

דילוג לתוכן