לוגו של המשרד 3

תוכן עניינים

צמחונות בפורטוגל – מסעדות לצמחונים

צמחונות היא אחד הדברים המסמלים ערכים וכיבוד זכויות החי. ישנן סיבות נוספות לצמחונות אך אין ספק כי מדובר בטרנד ההולך וצובר תאוצה. מסעדות רבות החלו לדווח כי הן מגישות אוכל על בסיס מזון צימחוני והקהילה הצמחונית הולכת וגדלה מיום ליום בכל רחבי העולם.

אם נבחן את המתרחש בפורטוגל בנוגע למזון צמחוני אנו נראה כי מדובר באחת המדינות המובילות באירופה בנוגע לצמחונות האפשרויות שהיא מעניקה לקהילה הצמחונית. מסעדות ודוכני אוכל רבים מגישים תפריט צמחוני עשיר במזון ומספקים תענוג של ממש בכל הנוגע למזון צימחוני.

 

מסעדות צמחוניות בפורטוגל

במחשבה ראשונה רבים ירימו גבה ויגידו מה לפורטוגל וצמחונות, מה לליסבון ופורטו למזון מן הצומח. ידוע כי ליסבון התברכה בדגים הטעימים שלה ופירות הים הנחשבים למעדן של ממש. אם כן, כדי שתהיו מוכנים לדבר הבא. הערים פורטו וליסבון שופעות במסעדות צמחוניות ודוכני מזון צמחוני ואנו נצא מיד לסיבוב וירטואלי בין הטובים שבהם.

מסעדות צמחוניות בפורטוגל - עו

מסעדת Da Terra – המדובר במסעדה המציעה בופה צמחוני על בסיס טהרת המזון הצמחוני ואינה מביישת שום מסעדה אחרת המגישה מזון בשרי.

מסעדת Casa Da Horta – הרעיון העומד מאחורי מסעדה זו הוא הרבה מעבר להגשת מזון צמחוני. מסעדת קסה דה אורטו מעודדת צריכת מזון מן הצומח ושמה דגש על טהרת המזון הצמחוני מתוך שמירה על ערכים וזכויות החיי. קיימת אפשרות אף להשתתף בסדנאות שהמקום מציע וכמובן אף לסעוד במזון צמחוני טעים להפליא שאינו מבייש מסעדות שף.

מסעדת Vicio De Mesa – אין ספק כי המסעדה מגישה אוכל צמחוני ברמה גבוהה מאוד אך דווקא המיקום שלה הוא הדבר המעניין המושך אף תיירים שאינם צמחוניים. המסעדה ממוקמת בבניין ישן אשר ממבט ראשון אינו עושה חשק להיכנס אליו אך עם הכניסה לבניין, תוכלו תגלו כי הוא שמור להפליא וכמובן המסעדה הנמצאת בו מעניינת במיוחד.

מסעדת Salpicos Verdes – למי שמחפש מזון צמחוני וזול זה המקום. מדובר במסעדה המספקת מזון מן הצומח ונקראת בשפה העממית “מסעדת פועלים”. תמורת תשלום סמלי תוכלו להתענג במזון צמחוני סביר.

 

להיות צמחוני בפורטוגל הוא בהחלט דבר אפשרי

כולנו מכירים את התחושה להרגיש שונה ומוזר בטח כשאנו נמצאים בטיול. אודות לשפעי הצמחוני הקיים בפורטוגל כמעט בכל מקום שתגיעו אליו תוכלו למצוא מזון צמחוני המשביע את רעבונכם. בערים פורטו וליסבון קיים שפע של מסעדות כאלה אך גם במקומות נוספים לרבות כפרים וערים קטנות.

 

כיום יותר מתמיד, טיול בפורטוגל לבעלי מזון צמחוני יכול להיות חוויה מושלמת ואין צורך להתפשר על דבר. מזון צמחוני אף מתאים לאלה מאיתנו השומרים כשרות ואינם אוכלים בשר שלא עבר שחיטה כהלכה.

 

הקשר בין צמחונות לדרכון פורטוגלי

רבים ירימו גבה וישאלו מה הקשר בין דרכון פורטוגלי למזון צמחוני. ובכן, אודות לאפשרויות הרבות הקיימות בפורטוגל בכל הקשור למזון צמחוני עלתה המודעות לדרכון פורטוגלי בקרב יהודי צאצאי גירוש יהודי ספרד.

יהודים רבים ממוצאים שונים החלו לבדוק את זכאותם לקבל אזרחות פורטוגלית לאחר התיקון לחוק שערכה ממשלת פורטוגל. בעקבות התיקון לחוק, נמצא כי המוני יהודים זכאים לקבל את הדרכון הפורטוגלי מכוח היותם צאצאים לגירוש יהודי ספרד ופורטוגל. התיקון לחוק הפורטוגלי נערך בעקבות רצון ממשלת פורטוגל וספרד לתקן את העוול ההיסטורי שנגרם ליהודים שגירושו משטחן באירוע היודע והמכונה גירוש יהודי ספרד.

 

איך אדע אם אוכל לקבל דרכון פורטוגלי

תהליך הוצאת דרכון פורטוגלי כולל בתוכו מספר שלבים שונים אשר בכל אחד מהם על המבקש לעמוד בתנאים מסוימים ולפעול במסגרת הכללים. בשלב ראשון, על המבקש להוכיח כי מוצא משפחתו משתייך לגירוש יהודי ספרד. הוכחת הזיקה לגירוש יהודי ספרד תעשה בהצגת מסמכים רלוונטיים וכן כל תיעוד אחר המצביע על הקשר המתבקש.

הגורם המכריע בשאלת הוכחת הזיקה לגירוש יהודי ספרד ופורטוגל היא הקהילה היהודית הנמצאת בפורטוגל והיא זו שתחליט אם המבקש הצליח להוכיח קשר ישיר לגירוש יהודי ספרד. אישורה של הקהילה היהודית מהווה תנאי סף להתחלת תהליך ההתאזרחות והגשת הבקשה.

באמצעות בדיקה קצרה באתר האינטרנט שלנו, תוכלו לבדוק אם גם אתם זכאים לקבל אזרחות פורטוגלית ובעלי זיקה לגירוש יהודי ספרד ופורטוגל. במידה ונמצאתם זכאים, השאירו לנו הודעה ואנו נפעל לשוב אליכם בהקדם.

עורך דין מזרחי ושות'
דרכונים פורטוגלים
לייעוץ ראשוני ללא התחייבות מלאו פרטים!
לוגו של המשרד 3
שתפו את הכתבה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

מייל אישי: israelorgad@gmail.com | אודות | עו”ד ישראל מזרחי בפייסבוק

קצת על צוות המשרד:

צוות משרדנו מונה מספר עורכי דין המתמחים בתהליך הוצאת דרכון פורטוגלי כאשר חלוקת העבודה נעשית באופן ברור לצורך ייעול ההליך וקידומו באופן המקצועי והמהיר שניתן. צוות משרדנו זמין ועונה לכל שאלה ובקשת הבהרה כמעט 24 שעות ביממה וערוך לתת לכם את השירות הטוב ביותר שקיים בתחום. היכנס לאתר האינטרנט שלנו והתרשמו בעצמכם.

דילוג לתוכן